דף הבית » סטארט אפ

!OMG, I'm blackberried

[ 28 באפריל 2008 | 1,893 views | no comments ]

blackberry1.jpg

12דקות אחרי שקניתי את ה-Blackberry הראשון שלי, כבר הייתי מכור. לא יותר מ-12 דקות הייתי צריך כדי להתחיל להקליד בטירוף, באמצע הרחוב, לשלוח מייל אחרי מייל אחרי מייל. המפגש עם הטכנולוגיה הזאת, שקיימת בשוק כבר אלף שנה בערך, תפס אותי לא מוכן. כמו ילד קטן, על ספסל באמצע יוניון סקוור, הפכתי למקלידן סדרתי. וכבר אז, 7 דקות אחרי 12 הדקות הראשונות, התחלתי להבין את ההשלכות הנוראיות שיהיו למכשיר הזה על החיים שלי. המכשיר הזה הולך להשתלט עליי.

מכיוון שאני לא early adopter, הגאדג'טים המוזרים האלה שיש לחצי מהאנשים סביבי, אף פעם לא עושים לי את זה כשהם חדשים ומסובכים לתפעול. אצלי הם נוחתים באיחור לא אופנתי בעליל, אבל כשהם מגיעים אני פתאום הופך למעריץ נלהב שלהם, כאילו הרגע הם יצאו לשוק. כשקיבלתי את הנוקיה 80-N שלי, למשל, התחלתי פתאום לצלם כמו משוגע. עד אז צילמתי את עצמי בעיקר על הרים בהודו, ולא הבנתי מאיפה יש לכולם גלריות ב-Flickr . אחרי שהטכנולוגיה הפכה לזמינה גם אצלי, תוך 12 דקות מצאתי את עצמי מצלם אירועים לא חשובים, במקומות לא חשובים, ואחר כך מעלה אותם לרשת בחשיבות עצמית מופרזת. אז עכשיו אני עמוק בתוך ה-Blackberry, מכשיר שדווקא לא תפס בארץ, אבל בניו יורק הוא הכי "כאילו, דה" שאתם יכולים לדמיין. ואני פשוט לא מבין איך הסתדרתי בחיים הקודמים שלי בלעדיו.

[מחשבה מבהילה: בקצב הזה אני עוד חס וחלילה אפתח חשבון ב-twitter, ואתחיל לספר לכל העולם ש"ממש הרגע עברתי לישון על צד שמאל"]

בכל אופן, ה-Blackberry שלי ואני כבר חוגגים שבועיים של זוגיות מופלאה. לרגל האירוע, מצורפות כמה תובנות קצרות על החיים עם Blackberry. מוזמנים לצרף את שלכם:

1) כמות המיילים היומית שלי הוכפלה. אני שואל את עצמי אם אכן, בעולם שבו גם ככה המיילים גוזלים זמן כל כך יקר, יש בכלל הצדקה להכפלה הזאת. באופן כללי אני יכול לומר שממש לא. באופן פרטני, אני מקצר תהליכים ומרגיש שאפשר לקדם דברים הרבה יותר מהר.

2) ה-SMS נעלם מהעולם. כשלכולם יש Blackberry, אף אחד לא משתמש יותר בהודעות טקסט. אנשים מאחרים ב-5 דקות לפגישה ומשתמשים במייל. ספקיות הטלפון בארץ היו מזדעזעות מהתופעה. שלא לדבר על צביקה הדר.

3) יש ב-Blackberry נורה אדומה. כשהיא מהבהבת, קיבלת מייל חדש. כשאני יושב בפגישות, או אפילו בארוחת ערב, ההבהוב מכניס אותי לדריכות (התמכרות, כבר אמרתי). המוח שלי מאבד עניין בדברים שנאמרים בזמן ההבהוב. כל מה שאני רוצה הוא לקבל אינפורמציה חדשה. וזה נורא. וצריך לדעת ללמוד לכבות את זה.

[מחשבה מבהילה 2: אני עוד אכתוב על זה פוסט ואסביר לכולם למה twitter זה הכי מגניב בעולם, וכמה חשוב זה שכולם יודעים ש"ממש הרגע עברתי לישון על הגב"]

4) כשאנשים לא מעניינים אותך, בעיקר בפגישות מרובות משתמשים, אתה צולל ל-Blackberry שלך. עשו לי את זה פעמיים השבוע. וזה מעליב. המכשיר הזה משבש את התקשורת בין בני האדם, כמו כל גאדג'ט חדש של המאה ה-21. אנחנו מוצפים ביותר מדי אינפורמציה.

5)ny.png הזמן שלי מתייעל בצורה קיצונית, אבל הפסקתי להתבונן החוצה, למעלה, אל קצה גורדי השחקים של ניו יורק. אני נוסע במונית ומנקה מיילים, הולך ברחוב וסוגר פגישות, נכנס לסאבווי, משחרר מטלות ממני. אני יעיל, אבל לפני שלושה שבועות הלכתי ברחוב וניו יורק דיברה אלי מכל פינה. אתמול כמעט נתקעתי בעמוד באמצע הרחוב. לא זוכר איזה רחוב זה היה ובאיזה צד של העיר.

6) אין ל-Blackberry חוסם ספאם נורמלי, וזה סיוט. אף פעם לא שמתי לב כמה מיילים נשלחים לגברים בנוגע להגדלות כאלה ואחרות שאפשר לבצע ב-$29.99.

7) אני שואל את עצמי איך זה שה-Blackberry אף פעם לא הצליח בישראל. הוא נראה לי מכונה שתפורה היטב להייטקיסט הממוצע. אני יודע שלא מעט אנשים משתמשים בו, אבל הם עדיין במיעוט. אין לי תשובה טובה לשאלה הזאת, מוזמנים לנסות להסביר לי. בכל מקרה, רק היום אני מבין את הפער בין הקצב שבו אמריקאים מצפים שתענה להם על מייל אל מול הקצב שלנו בארץ.iphone_home.gif

8) וכעת לקרב האיתנים הבלתי נמנע בין Blackberry ל-iPhone: אני מוקף באייפונים סביבי, ניסיתי אותם, ולמרות שהמכשיר הזה הוא הכי מגניב בעולם – הוא עדיין לא עונה על הדרישות הפרקטיות שהבלקברי נותן להן מענה מושלם. ניסיתי, הקלדתי, זה לא עובד מספיק טוב. ה-iPhone הוא עדיין מכשיר של FUN, ה-Blackberry הוא הנשק של החנונים. מי הראשון שיצליח לעשות את המאש אפ אל תוך מכשיר טלפון אחד? יש לי תחושה ש-Apple. עד אז, בכל אופן, אני עם הראש במקלדת.

* והנה, לסיום, טיפ קטן לאיך מנסים להפוך Blackberry ל-iPhone (רמז: לא לגמרי מצליחים):


Watch more DIY videos on 5min.com

שבוע מצויין…

Comments

Powered by Facebook Comments

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

אין תגובות »

 • טל כותב :

  אה, רואים שאתה לא early adapter אני ישן על צד שמאל עוד מתקופת הBBS'ים.

 • שרית כותב :

  אז אתה crackberry? :mrgreen:

 • שרית כותב :

  לחצתי על האנטר מהר מדי.
  לדעתי הסיבה שזה לא תפס היא שעדיין אין *מספיק* (בדגש על הכמות) מכורים לאינפורמציה בישראל.
  מה גם שלמיטב ידיעתי, בפעם האחרונה שבדקתי, המכשירים שהובאו מחו"ל על ידי חברות הסלולר הם ענתיקות לא מתפקדות וחרא מכשירים.

 • אילז כותב :

  תתחדש, אם לא בירכתי אותך כבר.
  נראה לי שבתחומי ישראל איתרתי רק גרופי אחד לבלאקברי עד כה – אחי, שטוען (בצדק חלקי) שפשוט בלתי אפשרי להקליד ב-iPhone, לפחות לאנשים עם מוטוריקה פחות ממושלמת.
  וכעת לעקצוץ הפולני, לאחר שהרגלי הטוויטר שלי ספגו כאן לעג (חיחיחי):
  http://www.wsu.edu/~brians/errors/early.html
  :lol:

 • רן כותב :

  אילז, הקישור לא עובד לי.
  שרית, יש כל כך הרבה מכורים לדעתי. יכול להיות שהמחיר/איכות המכשירים, פשוט לא איפשרה חדירה אמיתית של המוצר…

הגיב/י. זה חוקי !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.